wtorek, 15 lipca 2014

Mieszkać z pasją: aranżacja wnętrza w oparciu o hobby

Pokój melomana
Pokój sympatyka muzyki – pierwsze skojarzenie? Oklejony dziesiątkami pstrokatych posterów, niekoniecznie do siebie pasujących. Chaotyczny i nie do końca gustowny. Pomieszczenie to zasadniczo powinno spełniać jedną ważną funkcje – swoją stylizacją nie może dekoncentrować w czasie grania i słuchania muzyki. Honorowe miejsce w pokoju melomana zajmują – co oczywiste – instrumenty oraz kolekcje płyt i to właśnie o ich ekspozycji należy pomyśleć, tworząc koncepcję wnętrza.
(http://myloview.pl/dla-domu/fototapeta-czlowiek-z-gitara-ilustracji-wektorowych-nr-278F05)
Współczesny design oferuje nam sporo ciekawych rozwiązań, dzięki którym łatwiej (i bardziej stylowo) wtopimy nasze zainteresowania w wystrój pokoju. Projektanci z grupy Rocket Design stworzyli kolekcję akcesoriów codziennego użytku, przypominających przeróżne pokrętła, tunery, czy płyty winylowe. Takie dodatki świetnie sprawdzają się przy urządzaniu muzycznego wnętrza. Nie są ryzykowne, ponieważ w każdej chwili możemy się ich pozbyć. Użyte we właściwy sposób na pewno nie przytłoczą całości.
(curiousdetalis.com)
(casadesigninteriores.com.br)
Pokój kibica
Prawdziwy kibic swoje przywiązanie do klubowych barw podkreśla na każdym kroku. Dobrze więc, gdy jego cztery kąty odzwierciedlają tę wielką sportową miłość. Możemy zdecydować się na total look, taki jak na fotografii,  który jednak polecany jest głównie fanatykom piłki nożnej do lat szesnastu. Jeśli mamy trochę więcej lat i wcale nie zamierzamy rozstawać się z naszą pasją, stwórzmy subtelną ekspozycję sportowych pamiątek i nie przesadzajmy z ilością kolorów w pomieszczeniu. Sportowe akcesoria to niezwykle wyraziste detale, które skupiają na sobie całą uwagę, nie warto więc przytłaczać ich tęczą kolorów na ścianach, meblach i pościeli.
(gettype.com)

(home-designing.com)
Innym rozwiązaniem, pomagającym uzyskać stylową aranżację pokoju fana sportu, jest użycie wszelkiego rodzaju obrazków, grafik, albo fototapety. Takie zdobienia bezpośrednio informują gości o naszych sportowych preferencjach.

(http://myloview.pl/dla-domu/fototapeta-narciarz-skoki-nr-129CD9)
Pokój kolekcjonera
Tysiące pamiątek chaotycznie poustawianych na półkach nie wygląda dobrze. Lepiej zorganizować kolekcje w kilka grup – te, które mają dla nas mniejszą wartość, schowajmy do szaf, a resztę ustawmy na regałach  albo pochwalmy się nimi, zamykając je w ramkach. Ten drugi sposób sprawia, że wnętrze nie wydaje się ciężkie. Mimo wielu szczegółów, pokój nie jest przytłoczony. W takiej tematycznej stylizacji – podobnie jak w poprzednich – dobierając kolory, lepiej sięgnąć po lekkie, rozmyte barwy. Im więcej detali pojawia się w przestrzeni, tym delikatniejsze powinno być tło, na którym te szczegóły są eksponowane.
(interiordev.com)
Pokój miłośnika literatury powinien być miejscem, w którym będzie można odprężyć się po ciężkim dniu, czytając ulubione powieści i popijając kawę. Nieodłącznym elementem takiej „oazy spokoju” jest wygodne siedzisko. Dobrze, gdy ustawione jest jak najbliżej naturalnego źródła światła. Można ustawić je między regałami po to, by móc wygodnie sięgnąć po kolejną książkę, a czytając, czuć ich specyficzny zapach.
(myloview.com)
Aranżacja pomieszczeń z uwzględnieniem naszych pasji jest ekscytującym doświadczeniem. To jak tworzenie swojego wymarzonego, prywatnego kawałka nieba. Być może warto pomyśleć o kreacji takiego kącika we własnym mieszkaniu?

3 komentarze:

  1. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Faktycznie jest to bardzo ważna sprawa i muszę przyznać, że ja właśnie niedługo będę się cieszyła nowym mieszkaniem. Kupiłam je korzystając z oferty https://www.eurostyl.com.pl/oferta/nowe-mieszkania-gdynia.html i właśnie takiego mieszkania w Gdyni szukałam od dawna.

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetna sprawa. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń